Rozpoznawalna marka – jak wypromować swoją firmę?

cukierki reklamowe

Tworząc kampanię reklamową dla swojej firmy, często zastanawiamy się, w jaki sposób zwrócić uwagę klientów. Ludzie lubią dostawać upominki, dlatego cukierki z nadrukiem czy drobne gadżety są najlepszym rozwiązaniem.

Jak przygotować stoisko?

Najlepszym miejscem na stoisko są galerie handlowe, w których można wynająć wysepkę. Oprócz promocji stacjonarnej, dobrym pomysłem są również hostessy, które na terenie całego sklepu będą rozdawały cukierki z logo firmy oraz zapraszały zainteresowanych na główne stoisko. Ważne, aby miejsce to wyróżniało się w jakiś sposób. Prócz cukierków można również zakupić balony z helem do ozdobienia stanowiska i rozdawać pojedyncze balony na patykach, przechodzącym dzieciom.

Cukierki czy gadżety?

Jeśli zamiast cukierków chcemy zdecydować się na gadżety, powinniśmy wybrać takie, które są praktyczne i przydadzą się w życiu codziennym. Różnego rodzaju smycze czy przypinki są już niemodne i zwykle nieprzydatne – mało kto z nich korzysta. Najlepszym wyjściem są obecnie długopisy, ołówki lub pendrive z nadrukiem loga firmy. Są to przedmioty, których niemal każdy używa w życiu codziennym, więc z pewnością wzbudzą zainteresowanie.

Czego unikać?

Z pewnością jest to rozdawanie ulotek. Mogą się one znajdować na stanowisku, ale powinny być przeznaczone wyłącznie dla osób faktycznie zainteresowanych usługami lub produktem. Rozdawanie ulotek jest nieekologiczne i mało skuteczne, ludzie zwykle wyrzucają je bez rzucenia okiem. Zamiast tego, do każdego cukierka można przywiązać mały bilecik zawierający wizytówkę firmy. Będzie to pracochłonne, ale z pewnością bardziej skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *